Jdi na obsah Jdi na menu
 


12. Zpráva

12. ZPRÁVA                    TÝDEN              26. 11. – 30. 11. 2018

PROBĚHLO

  • V minulém týdnu proběhly pohovorové hodiny. Děkuji, že jste se dostavili, mohli jsme tedy podrobně probrat práci a chování Vašich dětí.
  • Jak jsem Vám již ohlásila, ŠvP se uskuteční – máte informační letáček.

Prosím již o zaplacení zálohy nejlépe do konce listopadu nebo co nejdříve. 1700Kč na účet školy 163034109/0600 Pozor- je to jiný účet než na příspěvek škole 300Kč (ten účet máte na papírku u zprávy 10).

PROBĚHNE

  • 18. 12. – dopoledne divadlo Minor, představení Vánoce
  • Všem rodičům jsem na PH na dotaz, jestli bude nějaká vánoční akce našich dětí pro rodiče, odpověděla, že nebude, ale všechno je jinak. Aleš by rád s dětmi nacvičil písničky, já jsem při hodině HV poslouchala a děti moc hezky a s chutí zpívaly, tak jsem si říkala, že by bylo škoda se o to pěkné nepodělit i s Vámi. 18. 12. od 14.30 asi do 17hod bude mít družina jarmark, děti nadšeně souhlasily, že by potom v 17.30hod pro Vás rády nacvičily pásmo písniček pro dobrou pohodu. Tak s tímto termínem počítejte (jenom u nás ve třídě). Podrobnosti sdělím příště.

K výuce

ČJ - Na PH jsem s Vámi rozebrala, jak a co nyní děláme, tak jenom stručně. V pondělí a úterý ještě procvičíme učivo s vyjm. slovy po B. Budeme psát různá doplňovací cvičení i na známku. Děti již dostaly „úžasnou“ pomůcku – zatavenou kartičku s vyjm. slovy po B a se slovy s touto problematikou spojenými. Mají modrou obálku, do které si vždy novou kartičku uloží a budou jí používat (jevy si v ní hledat) doma i ve škole. Prosím, veďte děti k tomu, aby si v ní pravopis opravdu hledaly a zautomatizovaly si v ní orientaci, postupně si tak učivo osvojí (jenom by jí neměly ztratit). Moc děkuji p. Svobodové, která pro všechny děti kartičky vyrobila a ke každému písmenu vyrobí. Od  středy se začneme seznamovat s vyjm. slovy po L ( vím, že je to fofr, ale nedá se nic dělat). Ve čtvrtek napíšeme diktát cv. 29 na str. 45( při procvičování musí děti zdůvodňovat). Dojdeme v uč. na str. 48.

Ma – Každý den budeme psát pár příkladů sčít, odčít, děl, nás všech probraných typů na známku ( tzv. pětiminutovky ), aby děti učivo nezapomněly. Na konci týdne zapíšu známky a pošlu sešity domů ke kontrole. V uč. dojdeme asi na str. 29 – vysvětlíme si nové učivo (písemné sčítání). V PS dojdeme na str. 23.

G – Zopakujeme rýsování rovnoběžek str. 93 a přidáme nové učivo o polopřímce na str. 94

Prv – Povídali jsme si o povolání. U mnoha povolání si děti vůbec nedovedou představit, co obnáší. Na úterý mají děti dodělat pracovní list. Budeme se zabývat tím, co znamená živá a co neživá příroda (zase nové pojmy)……

Přeji Vám pěkný týden V. Smetanová