Jdi na obsah Jdi na menu
 


14. Zpráva

10. 12. 2018

14. ZPRÁVA        TÝDEN           10. 12. – 14. 12. 2018

PROBĚHLO

  • Ve středu jsme měli celé vyučování v duchu Mikuláše, čertů a andělů. Během 2. vyuč. hodiny nás tato trojice navštívila, děti dostaly drobné sladkosti. Také máme náš třídní adventní kalendář - dny do začátku vánočních prázdnin si zpříjemňujeme každý den jinou dobrůtkou z ponožky.
  • Máme nádherný vánoční stromeček. Opatřila nám jej maminka Markétky Řehákové. Moc děkuji za všechny děti. Děti jsou nadšené, že je to pravá veliká jedlička. Již jsme ji ozdobili i rozsvítili.

PROBĚHNE  

  • 18. 12. Všechny rodiče i jiné rodinné příslušníky srdečně zveme do naší třídy.

V 17. 30hod Vám děti zazpívají pro dobrou vánoční pohodu a náladu. Určitě přijďte. ( družinový jarmark – od 15. 30 hod v přízemí)

  • 18. 12. – Jedeme autobusem od školy do divadla Minor. Sraz v 7. 20hod, odjezd od školy v 7. 30hod – představení Vánoce

Cena 200Kč – divadlo, autobus Příjezd – kolem 12hod

Pokud přijedeme dříve než ve 12:30hod již se učit nebudeme.

  • Třídní vánoční besídka, kdy si děti mohou vzájemně nadělit dárky, proběhne v pátek 21. 12. v naší třídě ráno.
  • V pátek 14. 12. děti přinesou ČTENÁŘSKÝ DENÍK (  mají jej již 3 neděle u sebe) s doplněnou další četbou podle předlohy, která je v sešitu uvedena. Přinesou i ukázat knihu, o které zde psaly. Natrénují 2- 3 větami představení své knihy ostatním.
  • Omlouvám se, že Vám rodičům i dětem kazím předvánoční čas úkoly. Ráda bych je již do Vánoc nedávala. Bohužel je učivo nyní těžké a je mnoho nového v ČJ i v Ma. Děti musí procvičovat i doma, jinak bychom to nezvládli.

K výuce

ČJ – Různými způsoby procvičujeme psaní i, y po B a L. Vím, že se opakuji, ale opět zdůrazňuji, že je nutné, aby děti slovům, větám, které píší, rozuměly. Vysvětlováním některých slov a tvořením vět s nimi, trávíme opravdu hodně času ( taková slova vylíčený, vylíčit x lýčený a lýčené . .to je lahůdka . . .). V tomto týdnu musíme ještě probrat vyjmenovaná slova po M. V učebnici se budeme pohybovat na stranách 54 – 57. Různými hrami a činnostmi vedu děti k tomu, aby si vyjmenovaná slova osvojily zpaměti. Čtvrteční diktát – str. 53 cv. 25. – při nácviku je nutné zdůvodňovat.

Ma – V matematice nám taky“přituhuje“. Začali jsme písemné odčítání. Mnohé děti na mě při vysvětlování koukaly dost vyděšeně, uklidnila jsem je, že příklady budeme hodně procvičovat. Děti za mnou mohou přijít i po vyučování. Prosím, raději dětem neříkejte své metody, aby se jim to nepopletlo. Postup je vysvětlen na str. 31, 32. v učebnici. V učebnici se budeme pohybovat na str. 30, 31, 32, 33. V prac. sešitu uděláme str. 27, 28, 29.

Prv – Alespoň v prvouce máme nyní „ pohodové“ učivo. Povídáme si o adventu, o různých činnostech ( obyčejích), kterým se v tomto čase lidé věnují. Děti napsaly krásná povídání ve slohu o tom, co všechno dělají v předvánočním čase ve své rodině. Také napsaly krásné dopisy trojici – Mikuláš, čert, anděl pro příští rok. Většinou děkovaly za bohatou nadílku, ale toužily by příští rok trojici při nadělování i vidět. Nadílka byla prý většinou bez toho, že Mikuláše viděly. Všechna tato hezká povídání dětem založím do žlutých desek, kam píší některé slohové úkoly, abyste si je mohli taky přečíst pro radost.

Přeji Vám pěkný týden V. Smetanová