Jdi na obsah Jdi na menu
 


15. ZPRÁVA

17. 12. 2018

15.  ZPRÁVA               TÝDEN         17. 12. – 21. 12. 2018  

PROBĚHLO

  • V pátek 14. 12. proběhl v sokolovně hudební program „ Bubnování“ pro 1. a 2. stupeň Částku 50Kč zaplatila škola.
  • Neměli jsme tedy tělocvik. V první vyučovací hodině děti představily knížky, které přečetly a zapsaly do deníků. Bylo vidět, že si již víc vědí rady. Prezentace probíhaly plynule a zajímavě.

PROBĚHNE

  • Tento týden se toho moc nenaučíme, proběhne několik akcí. Napíši po dnech, co se bude dít.
  • Zálohu na ŠvP agentura požadovala zaplatit do konce listopadu. Většina rodičů ji však ještě nezaplatila. Velmi Vás prosím, kdo ještě zálohu neposlal, učiňte tak co nejdříve. Děkuji.

Pondělí – Budeme se normálně učit, děti si přinesou věci podle rozvrhu. Budeme procvičovat a opakovat učivo, které probíráme v ČJ i Ma.

Úterý – Dopoledne: Jedeme do divadla Minor. Sraz: v 7:20hod před školou, odjezd od školy v 7:30hod, cena 200Kč, Návrat kolem 12hod – potom  ještě bude Aleš s dětmi chvilku trénovat písničky.

Odpoledne : Od 15:30hod – družinový jarmark, v 17:30hod Vám děti s Alešem  v naší vánočně vyzdobené třídě, kterou si potom můžete podrobněji prohlédnout, zazpívají. Prosím, aby děti přišly v 17: 15hod v černobílém oblečení bez obrázků nebo jenom černém nebo jenom bílém.

Středa – Děti přijdou bez učení jenom s penálem. Půjdeme do sokolovny, kde bude i naše třída hrát vybíjenou – proběhne turnaj 1. stupně (Děti budou mít oblečení na tělocvik a vhodnou obuv).

Čtvrtek – Děti přijdou vybaveny na normální výuku podle rozvrhu.

Pátek – Budeme mít třídní vánoční besídku. Děti si mohou přinést a vzájemně si nadělit drobné dárky. Bylo by pěkné, kdyby dárky byly opravdu jenom drobnosti ale třeba holky daly dárek všem holkám a kluci zase všem klukům. Nechci nadílku nějak ovlivňovat, ale byla bych ráda, kdyby se radovali všichni.

Po Vánocích bohužel propukne období testování a kontrolních prací.  V Ma – by děti měly nyní bezpečně ovládat násobení a dělení do 100, všechny typy sčít. a odčít. do 100 i písemného, probrané typy sl. ú. – v lednu nás čeká dělení se zbytkem a dělení a násobení mimo obor násobilek do 100. V ČJ – Děti by měly umět vyjmenovaná slova po B, L, M již zpaměti, poznat slova příbuzná. V lednu nás čekají vyjm. sl. po P a slovní druhy, samozřejmě opakování pravopisu i, y.  Hlavně: Děti jistě dostanou nějakou pěknou knížku, prosím, aby si ještě často i chvilku četly nahlas.

ÚKOL:   Ma : Děti vypracují písemně v PS str. 31 a 32 –  opakování, učiva, které by děti měly již ovládat. ČJ : Celá kapitola KARNEVALOVÁ v uč. str. 62 – 67 je také určena k opakování. Zde můžete ústně s dětmi dosud probrané učivo procvičit, po Vánocích budeme některá cvičení psát na známky.

Přeji Vám krásné Vánoce a hlavně hodně radosti z Vašich dětí v novém roce 2019. Moc děkuji za výbornou spolupráci.

S takovými rodiči i dětmi být, je moc prima.

Za ty úkoly se moc omlouvám, ale učiva je fakt hodně.  V. Smetanová