Jdi na obsah Jdi na menu
 


16. Zpráva

4. 1. 2019

16. ZPRÁVA               TÝDEN         7. 1. – 11. 1.   2019

Milí rodiče, v novém roce Vám přeji pevné zdraví, pevné nervy, spoustu trpělivosti a hlavně hodně radosti z Vašich báječných dětí.

  • Děti jsou v tomto období často nemocny nebo se uvolňují na hory. Učivo, které probíráme po dobu, kdy dítě chybí, je nutné průběžně doplňovat. Velmi Vás prosím, abyste učivo probírali s dětmi podle zpráv, které píši nebo si úkoly vyzvedli u mne ve škole. Práci dětem kontrolujte, často se totiž jedná o učivo nové nebo ještě neprocvičené. Děti mnohdy přinesou sice vypracovaná všechna cvičení ale s mnoha chybami. Vysvětlení jsou vždy v učebnicích.
  • Prosím, kontrolujte dětem ŽK, pro zpětnou vazbu podepisujte.  Prohlížejte PS, sešity i barevné desky, které průběžně posílám domů. Zde jsou práce Vašich dětí, můžete sledovat, jak Vaše dítě učivo aktuálně ovládá.

PROBĚHNE

K výuce

ČJ – V tomto týdnu budeme opakovat učivo s vyjmenovanými slovy po B, L, M. Budeme procvičovat slovní druhy – viz tabulka str. 59. Také oprášíme učivo o souvětí v rozsahu tabulek na str. 61. Budeme se pohybovat na stranách 59 – 67. Některá cvičení určitě napíšeme na známku (děti mohly na těchto stranách během vánočních prázdnin procvičovat). Ve čtvrtek napíšeme diktát na str. 61. Nebudeme psát žádnou souhrnnou velkou pololetní kontrolní práci, ale budu známkovat různá jednotlivá cvičení.

Ma – Budeme opakovat učivo, které je na stranách 32 a 33 v učebnici – tyto typy příkladů i slovních úloh. Také zde budu různá cvičení hodnotit známkou. Je to učivo, které by děti měly již ovládat. Ve čtvrtek začneme nové učivo – dělení se zbytkem – str. 34 v uč.

To pochopitelně známkovat nebudu (pouze kladně). Stále tedy budeme hodně opakovat násobky a tvoření příkladů k daným násobkům. To by již děti měly umět bezpečně a rychle.

Prv – Probíráme kapitolu „ Lidské výtvory“- hlavně si říkáme, z kterých přírodnin se suroviny získávají a jaké jsou z nich potom výrobky str. 25. Začneme učivo o Zemi a podmínkách života na zemi str. 27 – 28. Je zde mnoho nových pojmů, se kterými se seznámíme.  

  • Prosím, dohlédněte, aby děti měly každý den v penálu nůžky, lepidlo, základní pastelky, gumu, ořezávátko, 2 pera – jedno gumovací, 2 tužky, základní fixy na podtrhávání a 2 fixy na tabulku, tu používáme denně, takže se brzy vypíší.

Přeji Vám pěkný týden V. Smetanová