Jdi na obsah Jdi na menu
 


17. ZPRÁVA

11. 1. 2019

17. ZPRÁVA                    TÝDEN        14. 1. – 18. 1. 2019______

PROBĚHNE – nejbližší akce

  • 17. 1. – divadlo Minor, Klabzubova jedenáctka, 250Kč - toto představení je dražší – 200Kč - peníze, prosím, průběžně do čtvrtka

Tentokrát pojedeme vlakem v 8:01hod z nádraží.

Sraz v 7: 35 hod před školou. Návrat v 13:30 hod – v jídelně na nás počkají.

  • 29. 1. – Kino Modřany, jméno filmu a cenu oznámím příště.
  • 4. 2. přednáška, beseda 1 hod ve škole – „ Do kosmu s krtkem“( k tématu vesmíru, které budeme probírat v prvouce)
  • 5. 2. Štefánikova hvězdárna – program: film s výkladem „ Na výlet do vesmíru“, prohlídka hvězdárny, beseda s odborníkem – podrobnosti včas sdělím.

POZOR! Opět se opakovaně objevují vši. Děti dostaly informační leták, jak správně postupovat při výskytu.

K výuce

ČJ - Opakovali jsme učivo s vyjmenovanými slovy po B, L, M i párové souhlásky (diktát, doplňovací cvičení jsem známkovala – texty byly z opakovací kapitoly v učebnici, předem ohlášené). Vždy posílám kontrolní sešit domů k nahlédnutí. Prosím, dohlédněte, aby děti psaly opravy – hlavně správné zdůvodnění podtrženého jevu. Také jsme procvičovali poznávání a tvoření podstatných a přídavných jmen, sloves, číslovek a zájmen. Toto učivo dělá dětem ještě obtíže – zatím neznámkuji, musíme průběžně procvičovat. Na známku napíšeme během týdne cv. 22 str. 65, cv. 25 str. 67, místo čtvrtka v pátek diktát na str. 64. a jedno neznámé cvičení – uvidíme, jak to dopadne. Hned v pondělí začneme nově vyjmenovaná slova po P. Budeme se pohybovat na str. 68 – 72 v učebnici. Veďte, prosím, děti k používání kartiček s vyjm. slovy, které mají u sebe v modré obálce při každém domácím procvičování učiva. Každý pátek si část poslední hodiny  budou děti individuálně číst ze své knihy. Již tento pátek si všichni svoje knihy přinesli a všem je představili.

Děti by měly i doma číst svoji knihu, kterou si zase zapíší do Čtenářského deníku a předvedou ji ostatním koncem dubna. Termín aktuálně upřesním.

Ma – Opakovali jsme písemné sčít., odčít. a příklady s předností dělení a násobení, psali jsme malé desetiminutovky. Většinou dopadly výborně. Sešity také průběžně posílám k nahlédnutí, abyste práce svých dětí viděli. Tento týden napíšeme na známku probrané typy sl. úloh (typ – na str. 32 v uč.) Začali jsme  dělení se zbytkem. Zatím pracujeme s tabulkou a postupem, který jsem popsala v pátečním  d.ú. Samozřejmě, že ideální bude, pomalu pomoc tabulky odbourávat. Tabulku však děti budou moci používat dále podle svých schopností a potřeb. V učebnici se budeme pohybovat na str. 34, 35 v PS na str. 34. V geometrii jsme zopakovali a prohloubili učivo o polopřímce. V úterý začneme učivo o úsečce str. 96 v uč., str. 54 v PS.

Prv Začali jsme učivo o Zemi, podmínkách života na Zemi. Vždy s dětmi diskutujeme, ukazuji filmy a fotky k tématu, pracujeme s textem a děláme zápis. Snažím se, aby děti při shrnutí a dělání zápisu pracovaly s textem v učebnici nebo jiným materiálem a učily se používat přesné pojmy. Budeme se zabývat první podmínkou života – vodou, koloběhem vody v přírodě.

 V uč. str. 27 – 29. Učivo, které mají děti na PL by si měly pamatovat. Ve čtvrtek 24. 1. napíšeme KP - učivo z kapitol : Svět kolem nás – živá a neživá příroda, lidské výtvory, Země je kulatá, Podmínky života na Zemi, Koloběh vody v přírodě v uč. str. 24, 25, 27, 28, 29 a v pracovních listech)

TV- Tento pátek děti strávily hodinu TV s odborným trenérem s programem „ Škola v pohybu“. Dětem se hodina moc líbila. Zajímavými novými pohybovými aktivitami, které děti zažily a já jsem je viděla, určitě obohatím další hodiny Tv. V pátek 18. 1. však hodina TV v tělocvičně nebude. Máme hodně učiva. Místo čtvrtku bude ČJ, Ma, Čtení - vlastní kniha – 1. tři hodiny, poslední hodinu půjdeme ven (prosím o vhodné oblečení dle počasí), aby děti o tělocvik nepřišly úplně.

Přeji Vám pěkný týden V. Smetanová