Jdi na obsah Jdi na menu
 


19. zpráva

27. 1. 2019

19. Zpráva 28.1. - 31.1 2019

 

Proběhne:

  • V úterý 29.1. jedeme vlakem do kina v Modřanech. Děti přijdou normálně do školy a pak společně půjdeme na nádraží. Cena kina je 60 Kč, cestu hradím z peněz, které zbyly z cesty do divadla. Návrat bude v 11:30 zpět do školy. Poté půjdou děti rovnou na oběd.

  • Ve středu se normálně učíme podle školního rozvrhu.

  • Ve čtvrtek proběhnou podle rozvrhu první tři hodiny, čtvrtou vyučovací hodinu děti dostanou pololetní vysvědčení. Pátá vyučovací hodina odpadá.

  • Čtvrteční doučování bude probíhat normálně.

  • V pátek 1. 2. je den volna – pololetní prázdniny.

  • V pondělí 4. 2. - proběhne beseda v hodině prvouky "Do kosmu s krtkem " k tématu Vesmír. Cena: 50 Kč zaplatím z třídního fondu.

  • V úterý 5. 2. jedeme do Štefánikovy hvězdárny. Program: film s výkladem " Na výlet do vesmíru", prohlídka hvězdárny, beseda s odborníkem. Odjezd od školy v 7:45 hod autobusem, návrat do 13:00 hod před školu, cena : program a cesta - 140 Kč.

 

K výuce:

Tento týden si děti odpočinou od kontrolních cvičení. Budeme pracovat ve skupinách a nebudu dávat domácí úkoly.

 

ČJ -

Probereme vyjmenovaná slova po S a opět procvičíme poznávání podstatných jmen, přídavných jmen a sloves. Budeme se pohybovat na stranách 76 – 80. Děti dostaly kromě kartičky s vyjmenovanými slovy po S také kartičku se slovními druhy.

Je nutné aby ji při poznávání slovních druhů i doma používaly.

 

Ma -

Budeme pokračovat v probírání různých typů násobení a dělení mimo obor násobilky do 100.

V učebnici se budeme pohybovat na stranách 38 – 40, v PS na stranách 36 – 38.

 

Prv -

Minulý týden jsme opakovali ústní formou. Každé dítě si vylosovalo otázku, během pěti minut si ji mohlo připravit a potom ji nahlas před celou třídou prezentovat. Dětem to báječně šlo a myslím, že je to i bavilo. Tento týden se budeme zabývat tématem „vzduch“.

 

Přeji pěkný týden, s pozdravem V. Smetanová