Jdi na obsah Jdi na menu
 


24. Zpráva

24. Zpráva                                         11. 3. -  15. 3. 2019

Proběhne

  • V pátek 15. 3. se ještě budeme učit podle původního rozvrhu. Tv, Tv, ČJ, Ma.
  • Od středy 20. 3. budeme jezdit na plavání na Barrandov. Lekce začínají v 10 hod. Od školy budeme odjíždět v 8:30 hod. V tento ten přijdou děti normálně do školy pouze s věcmi na plavání. V čase před plaváním proběhne zkrácená hodina čtení. Lekce plavání končí v 11:30 hod. Návrat do školy předpokládám po 12:30 hod. Děti půjdou rovnou na oběd.
  • Vybavení na plavání: plavky, patřičně velký ručník, mýdlo – v igelitové tašce (děti berou s sebou do sprch a k bazénu), dále gumová čepice, gumové pantofle, hřeben.
  • Od pátku 22. 3.  budeme mít vždy v pátek tento rozvrh – ČJ, Ma, Ma – G, Prv.

K výuce

ČJ – K procvičování učiva s vyjm. slovy jsme přibrali určování pádu u podstatných jmen. Při psaní d. ú.  veďte , prosím, děti k osvojování vyjmenovaných slov i pádových otázek zpaměti. Určování pádu dětem samozřejmě ještě dlouho nepůjde, to je úplně normální. Častým trénováním různými způsoby děti učivu nakonec určitě porozumí. Při určování pádu je důležité, aby měly před sebou pomocnou kartičku a vybíraly nejvhodnější otázku, tou se na slovo ptaly, slovem si odpověděly, určily pak číslo pádu- ( v této fázi budou asi potřebovat vaši pomoc.) V učebnici se budeme pohybovat na str. 92 – 97. Probereme i  vyjmenovaná slova po Z. Tím budeme mít seznámení se všemi vyjm. slovy za sebou. Učivo budeme samozřejmě nadále procvičovat. Ve čtvrtek napíšeme místo diktátu na známku doplňovací cvičení 10 ze str. 87 ( zde se hlavně procvičuje, kdy se jedná o předponu a kdy ne .) Postup určování předpony ve škole neustále procvičujeme. Psaní i, y po V je opravdu hodně těžké. Proto, prosím, cvičení zopakujte s dětmi i doma. Děkuji za spolupráci.

Ma – Seznámení s číselným oborem do 1000 proběhlo bez problému. V pátek jsme psali opakovací desetiminutovku s typem příkladů 2. (42 – 35)  v uč. na str. 32,  převážná většina dětí uspěla výborně. Pár dětí pozapomnělo odčítat, je nutné, aby si učivo procvičily individuálně doma. Příští týden ve středu napíšeme ještě podobnou desetiminutovku, aby již měli výbornou známku všichni. V pátek napíšeme desetiminutovku z typů př. na str. 38, 39, 40. Budeme pokračovat v novém učivu – ještě zopakujeme zaokrouhlování na desítky a stovky a začneme sčítat a odčítat do 1000. Zatím pouze typy příkladů ze stran 49 – 51 v učebnici, v PS 10, 11, 12.

Prv – Zopakovali jsme životní projevy živých organizmů, probrali jsme houby, učivo ještě zopakujeme. Začneme se seznamovat se společnými znaky rostlin.

Pokud byste potřebovali ještě nějaké informace třeba ohledně plavání – volejte.

Přeji pěkný týden                             V. Smetanová