Jdi na obsah Jdi na menu
 


30. Zpráva

26. 4. 2019

30. Zpráva                        29. 4. – 30. 4.     a       9. 5.  – 10. 5. 2019

PROBĚHLO

  • 15. 4. proběhl velikonoční jarmark. Děti si svými výrobky vydělaly kolem 3000 Kč – ještě jsem nespočítala všechny náklady, abych je odečetla. Moc děkuji rodině Michalky Černochové, díky prodeji výrobků, které nám věnovala, se dětem zvýšil výdělek. Díky všem rodičům, kteří svým nákupem pomohly dětem peníze vydělat. Jak peníze utratíme, s dětmi proberu. Některé děti se účastnily vytváření, prodeje, přípravy i úklidu. Již jsem je individuálně moc pochválila.
  • V pátek jsem dětem rozdala potřebné informace a dokumenty k ŠvP. Potvrzení od lékaře a kopii kartičky pojišťovny potřebuji vrátit do 9. 4. Prosím, přečtěte si informace pozorně. Všechny ostatní požadavky dle informací mi odevzdáte u autobusu. Obědy jsem dětem odhlásila. Pokud potřebujete něco ještě upřesnit, zavolejte mi.
  • Ve čtvrtek 25. 4. proběhla školní soutěž v recitaci „Papoušek“. Z naší třídy se účastnil Maxík. Ve své kategorii obsadil 1. místo. Básničku nám přednesl moc krásně i ve třídě.
  • V úterý 23. 4. si  děti užily hudební pořad „ Bubny do škol“, pořad proběhl v Sokolovně. 50 Kč za vstupné uhradila škola ze SRPŠ.

PROBĚHNE

  • V pondělí 29. 4. v rámci čtení proběhne beseda se spisovatelkou K. Smolíkovou, která je doprovázena čtenářskými aktivitami pro děti. Cenu 50Kč uhradím z třídního fondu.
  • Ve dnech 2. 5. a  3. 5. , 6. 5. a 7. 5. mají děti ředitelské volno. Do školy přijdou 9. 5. V pondělí 13. 5. potom odjíždíme na ŠvP.

K výuce

ČJ- Děti dostaly přehlednou kartičku se shrnutým učivem, které by měly ovládat, o podstatných jménech a slovesech. K používání a zažití tohoto učiva je nutné, aby ji používaly. Za ty 4 dny toho moc neuděláme. Probíráme slovesa – určování osoby, čísla a času. Nové učivo o slovesech jde dětem lépe než určování pádů u podstatných jmen. Proto stále procvičujeme i podstatná jména a samozřejmě i probraný pravopis. V uč. str. 119 – 122. Seznámíme se s pojmem základní skladební dvojice.

Ma – Písemně jsme sčítali trojciferná čísla. Znovu vysvětlím písemné odčítání. Budeme řešit sl. úlohy s velkými čísly. V uč. str. 67a 68., v PS str. 28, 29, 30. G – prostorové útvary uč. str. 100, PS str. 46, 47.

Prv – Dodělali jsme učivo o rostlinách, probrali jsme jednotlivé části těla rostlin a jejich funkce, v pondělí zopakujeme.

Další hodina plavání bude až 22. 5. po ŠvP.

Zdravím a přeji krásné květnové dny. Pokud potřebujete nějakou informaci upřesnit nebo jsem na něco zapomněla, prosím, volejte.    V. Smetanová